Przejdź do treści
mentalnemoce
Strona główna » Przykładowe moduły Treningu Mentalnego z młodzieżą starszą

Przykładowe moduły Treningu Mentalnego z młodzieżą starszą

moduł treningu mentalnego

Przedstawienie Modułów Treningu Mentalnego dla Młodzieży Szkół Podstawowych i Średnich

Trening Mentalny z młodzieżą przeprowadzam w modułach. Przedstawiam charakterystykę przykładowych, a jednocześnie najważniejszych modułów, które proponuję wprowadzić w sesjach grupowych w starszych klasach szkoły podstawowej oraz w szkołach średnich:

 • Program Mistrzowska Siódemka pozwala osiągnąć najlepszy wynik osobisty,
  w każdym aspekcie życia. Na jego podstawie przeprowadzany jest cykl zajęć, na których wprowadzane są różnego rodzaju zadania i techniki do wykorzystania w życiu codziennym.
 • Program Emocji Moc polega na pracy z emocjami, ich nazywaniem, nauką ich okazywania, radzenia sobie z nimi, a przede wszystkim zrozumieniem, że każda emocja jest dobra i każda, odpowiednio pokierowana, może przynieść nam ogromne korzyści.
 • Program OTOJA – pozwala młodzieży poznać samych siebie. Kiedy tylko pozwolimy im zrozumieć jaki wpływ ma na ich życie, emocje czy relacje ma szeroko zakrojona biologia, jak mogą popracować nad pewnymi jej aspektami, wypracować pozytywne zachowania – ich życie staje się prostsze.  Szczególnie w okresie dojrzewania.
 • Program OTOMY – wspomaga integrację klasy, pomaga rozwiązywać konflikty
  i sprawia, że młodzi ludzie zaczynają utożsamiać się z grupą
 • Trening Wyznaczania Celów pomaga w tych aspektach, z którymi młodzi ludzie
  w okresie dojrzewania mają największy problem. Stoją na rozdrożu i rzadko kiedy wiedzą, w którą stronę pójść. Dzięki treningom mentalnym łatwiej odnajdują drogę do samego siebie.
 • Trening Motywacji i Determinacji pozwala wyznaczać cele i dążyć do nich, pomimo przeszkód.
 • Trening Pewności Siebie można zaobserwować w poczynaniach naszej rodzimej tenisistki Igi Świątek:) Pewność siebie to bowiem klucz do sukcesu, pomaga zdobyć wszystkie, postawione sobie cele.
 •  Trening Koncentracji wspomaga w wyciszeniu nabodźcowanego dzisiejszymi czasami umysłu. Dzięki temu modułowi znacznie poprawiają się wyniki w nauce, młodzież pewniej podchodzi do wyzwań, jakie stawia przed nimi dzisiejsza edukacja.
 • Trening Radzenia Sobie z Porażkami sprawia, że każdą porażkę udaje się przekuć
  w sukces, popchnąć samego siebie do działania i zrozumieć, że one też są potrzebne, choćby po to, żeby ukształtować swój charakter.

Modułów jest zdecydowanie więcej, powyższe stanowią podstawowy i niezwykle istotny fundament. Dodatkowe moduły wprowadzam w zależności od charakteru i oczekiwań danej grupy.

Zapraszam do współpracy Szkoły Podstawowe, Szkoły Średnie oraz Kluby Sportowe → Kontakt